• Hesabım

Kurban Bağışı

Kurban Bağışı

Kardeşlik, paylaşma ve Allah’a yakınlaşmanın eşsiz örneği kurban ibadetinin vekalet yoluyla en güzel şekilde yerine getirebilmesi için Hayfed Derneği olarak Adak Kurbanı, Akika Kurbanı, Şükür Kurbanı, Ruhuna Kurbanı, Nafile Kurbanı ve Sadaka Kurbanı kurbanlarınızı kesiyor, ihtiyaç sahiplerine güvenilir adak bağışınızı ulaştırıyoruz.

Mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizin sofralarına et, yüzlerine tebessüm, unutulmadıklarını göstererek kalplerine umut oluyoruz. Sadece kurbanınızı değil, Allah’a şükrünüzü, güzel niyetlerinizi ve infakınızı emanet olarak alıp, binlerce kilometre ötede adını bilmediğiniz coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Allah’ın bizleri kavuşturduğu bu aylarda en büyük ibadeti yapmanın mutluğunu yaşıyoruz. Online kurban bağışı yaparak bu mutluğu daha da katlamak mümkündür.

Kurban Bağışı Yapın

Vacip Kurban Faaliyetlerimiz

Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkan ülkeleri başta olmak üzere, çoğu ülke ve bölgedeki kardeşlerimize sizlerin derneğimize emanet ettiği hayırları ulaştırıyoruz.

Gönüllü ve bizlerle uzun yıllardan bu yana çalışan kardeşlerimizle hayırlarınızı ihtiyacı olan kardeşlerimize ulaştırmaya devam ediyoruz.

İhtiyaç Sahiplerine Umut Olun

Hem kurban bayramında, hem de diğer günlerde ihtiyaç sahibi olanlara umut olabilirsiniz. Yaptığınız kurban bağışlarıyla dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz. Hayfed Derneği olarak bizler de yaptığınız hayırlara vesile olarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi tespit ediyoruz ve yardımlarınızı onlara ulaştırıyoruz.

Hayfed Derneği olarak 2024 yılında da; Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu ülkeleri dahil olmak üzere, birçok ülke ve bölgede kurban kesimi ve dağıtım organizasyonlarını gerçekleştiriyoruz.

Faaliyetlerimiz arasında yalnızca kurban bağışı yardımı yoktur. Ayrıca birçok eğitim ve yardım faaliyetlerini de dünyanın dört bir yanında sürdürüyoruz.

Kurban Bağışı Yapın

Afrika Kurban Bağışı

HAYFED, 2024 yılı kurban bağışı afrika organizasyonu kapsamında yurt dışı kurban bağışı emanetlerinizi açlık, yoksulluk ve zorluk içinde yaşayan Afrika’daki Müslüman kardeşlerimize sizler adına ulaştırıyoruz.

HAYFED Hayırların Fethi Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da yurt dışı kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverlerin kurbanlarını Afrika kurban bağışı, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’daki bir çok ülkede keserek gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kurban bağışı 2024 yılı çalışmaları kapsamında “Kurban Merhamettir” temasıyla yola çıkacak olan HAYFED ekipleri ve ulaşabildiğimiz ülkelerdeki yerel görevlilerimiz, özellikle Afrika kıtasındaki muhtaçların kapısını çalarak sizlerin sayesinde yüzleri güldürmeye devam edecek.

Kurbanını HAYFED’e Emanet Et, Afrika’daki Kardeşlerine Merhamet Et

Günümüzde yoksulluğun ve kıtlığın 1,5 milyar insanı etkisi altına aldığı Afrika’da birçok insan neredeyse yılda bir et tüketebiliyor. Bütün yıl boyunca kurban bereketinin devam etmesi için insani yardım faaliyetlerinde her zaman yer almaya çalışan HAYFED, siz değerli hayırseverlerimizin yurt dışı kurban bağışı ile birlikte vacip, akika, adak, şükür, şifa ve ruhuna kurbanlarını da medrese bulunan yardıma muhtaç ülkelerde keserek, medreselerinde İslami ilimler ve hafızlık okuyan yoksul talebelere ve onların aile fertlerine ulaştırıyoruz.

Sizler de çeşitli nedenlerle dünya hayatının en fazla yokluk, yoksulluk zorluğunu çeken Afrika’daki Müslüman kardeşlerinizi Kurban Bayramı ve onun dışındaki zamanlarda mutlu edebilir ve kurbanınızı HAYFED’e teslim ederek oradaki kardeşlerimiz ile bir gönül köprüsü kurabilirsiniz ve vekaleten kurbanlık bağışı yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı 2024 Fiyatlarımız

Ekonomik koşullardan dolayı her yıl kurban fiyatlarımız güncellenmektedir. Kurban fiyatlarını belirlerken ihtiyaç olan ülke ve bölgelerdeki koşulları göz önünde tutuyoruz.

Derneğimize yardımcı olan çalışan kardeşlerimiz ve hocalarımızla birlikte kardeşlerimizin ihtiyaçlarını tam olarak belirliyoruz.

Kurban kesim ibadetini beş aşamada organize ediyoruz. Kurban alımı işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bağış yapan kardeşlerimizden vekalet alma işlemlerini yapıyoruz. İslami usullere göre kurban kesme işlemlerini yapıyoruz. Kurban bağışı yapan kardeşlerimizi bilgilendiriyoruz ve SMS ile kurban kesim videolarını bağış yapan kardeşlerimize gönderiyoruz.

Kurban Bağışı Yapın

 

Yurtdışı Kurban Bağışı

2024 yılında vekaletlerinizle kurban kesim bedellerimiz küçükbaş kurbanlıkta 2.200 TL, olarak belirledi. yurtdışı adak bağışı

Yurtiçi Kurban Bağışı

2024 yılında vekaletlerinizle kurban kesim bedellerimiz küçükbaş kurbanlıkta 8.000 TL, olarak belirledi.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır

Vekalet vererek, internet sitemizdeki formu doldurarak ve bağış yap butonuna basarak kurban bağışlarınızı yapabilirsiniz. Kredi kartı, havale ya da EFT yoluyla kurban bağışı ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Vekaleten Kurban Bağışı

Hisseli olarak bağış yapılabileceği gibi tek seferde kurban satın alınarak da kurban bağışı yapılabilir.

İnternet sitemizdeki iletişim numaralarından bizlere ulaşarak vekalet verebilir ve kurban bağışlarınızı bizler aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz şube ve merkezlerimize gelerek de bağış işlemlerini yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Kimlere Yapılır

Hayır için vesile olan tüm kurumlara kurban bağışlarınızı yapabilirsiniz. Vakıf olarak sizler için; Afrika, Asya, Balkanlar ve Ortadoğu ülkelerindeki yardıma muhtaç kardeşlerimize kurban bağışlarınızı ulaştırıyoruz. Onların yüzlerinin gülmesine vesile oluyoruz.

İnternet Üzerinden Bağış Yaparak Vekaleten Kurban Kesimi Caiz midir

Kurban ibadeti mali bir ibadettir. Kurban bağışı yapan, kurbanını kesip ihtiyaç sahiplerine dağıtan ve bu işe vesile olan herkes sevabını alır. Yani internet üzerinden vekalet vererek kurban bağışı yapmak caizdir ve hiçbir sakıncası yoktur.

Küçükbaş ya da büyükbaş olarak kurban bağışlarınızı yapabilirsiniz. Dilerseniz tek seferde bir kurban satın alarak ihtiyaç sahibi olanlara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İnternet sitemiz üzerindeki formu doldurup, ödeme adımına geçtiğinizde, “…görevlisini vekil olarak tayin ettim” seçeneğini otomatik olarak seçtiğinizde bizlere vekalet vermiş olursunuz.

Kurbanlarınızı Nasıl Kesiyoruz

Aylar öncesinden hocalarımız ve bizlere yardımcı olan kardeşlerimizin yardımıyla kurban bağışını ulaştıracağımız bölgedeki çobanlar ile anlaşma sağlanır. Kurbanlıklar titizlikle seçilir ve satın alınır. Kurban bayramından birkaç gün önce tüm hazırlıklar tamamlanır. Kurbanlıklar, Kurban Bayramı günü, bayram namazının ardından İslami kaidelere göre kesilir ve kesilen etler veteriner kontrolünden geçirilir.

Son olarak da Hayfed Derneğimizin medreselerinde ihtiyaç sahiplerine kurban payları dağıtılır.

Kurban Bağışı Yapın

Hangi Kurbanları Bağış Yapabiliriz

Adak Kurban Bağışı

Müslümanların, zorunlu olmadığı halde Rabbine adadıkları kurban türüdür. Burada maksat, bağış yapan kişinin muradının gerçekleşmesi için Rabbinden yardım istemesidir. 
Adak kurban bağışı için niyet edilir, istenilen şeyler için tüm kalbi duygularla Rabbine niyaz edilir ve muradın gerçekleşmesi durumunda, adak kurban bağışı yapılır. 
Adak kurbanı etinden adak adayan kişinin; eşi, anne ve babası, çocukları ve adak sahibi kişi yiyemez. online adak bağışı adak bağışı alan kurumlar adak kurbani
Akika Kurban Bağışı

Yeni doğan evlatlar için kesilen kurbana Akika kurbanı bağışı adı veriliyor. Evlat, dünyanın en büyük nimetlerinden bir tanesidir. Allah’ın bize bahşettiği en büyük imtihan vesilesidir. Bu imtihanı güzel bir şekilde verebilmek için Akika Kurban bağışı yapmak gerekir.
En önemlisi de Akika kurban bağışının Peygamber efendimizin (S.A.V) sünnetlerinden birisi olmasıdır. Peygamberimiz bu konuda: “Eğer bir evladım olursa kurban keseceğim” demiş ve Rabbine dua etmiştir. 

Şükür Kurbanı

Rabbimizin verdiği nimetlere şükretmek bizim asli görevimizdir. Şükretmek nimeti artırır ve Allah’ın hoşnutluğunu kazandırır. Hac Suresi 38. Ayette Rabbimiz: “Biliniz ki Allah iman edenleri korur. Şu da Muhakkak ki Allah hiçbir haini, hiçbir nankörü sevmez.” Buyurarak, şükretmenin ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatmak istemiştir. 

Sadaka Kurbanı

Peygamber efendimiz (S.A.V) bir hadisinde: “Az sadaka çok belayı def eder ve sadaka ömrü uzatır” rivayet etmiştir. (Heysemi, Mecmaü’z-Zevaid, III-63)
Allah’ın rızasını kazanmanın en etkili yollarından birisi de, Allah’ın emrettiği gibi ihtiyaç sahiplerine her türlü yardımda bulunmaktır.

Kurban Organizasyonu Nasıl Gerçekleştirilir

Kurban kesim organizasyonu aşağıdaki aşamalar gerçekleştirerek yapılıyor:

  • Kurban için gerekli organizasyonun yapılması
  • Kurbanların satın alınması
  • Kurban bağışlayandan vekalet alınması
  • Kurbanların kesim işlemi
  • Kesilen etlerin veteriner kontrolünden geçirilmesi
  • Kesim videolarının bağış yapanlara gönderilmesi
  • Bağış yapanlara kurban bağış videosu SMS ile gönderilmesi

Kurban Bağış Ödemelerini Nasıl Yapabilirsiniz

Web sitemizin online bağış bölümünden bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemizin ana sayfasındaki formu doldurarak ve bağış yap butonuna basarak, kurban bağışlarınızı yapabilirsiniz.

Bankanızın mobil şubelerinden EFT ya da Havale yoluyla bağışlarını gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme yaptığınız zaman açıklama kısmında, vekaleten kurban kesimi yazmanız yeterli olacaktır.

Banka ATM’lerinden hesap numaralarımıza bağışlarınızı gönderebilirsiniz.

850 242 00 12 – 0212 615 99 89 – (0552) 845 37 47 iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak ve kardeşlerimizle görüşerek bağışlarınızı yapabilirsiniz.

Ya da info@hayfed.org e-posta adresimize e-posta göndererek bağış yapma talebinizi iletebilirsiniz.

Kurban Bağışı Yapın