• Hesabım

Haberler

Tebliğciler Bu Kez Metroda

Tebliğciler Bu Kez Metroda

Metroda yolculuk yapan vatandaşlara seslenen tebliğciler "Rabbimizin emirlerini hatırlatmak için selam vermeye geldik. Şu dünya hayatı bu yolculuktan daha kısadır." dedi. Bir vatandaşın o anlarda uyuklaması dikkat çekti.

Pavyona Giren Tebliğciler

Pavyona Giren Tebliğciler

İstanbul’da hocalar pavyona girdi' başlıklı videolarını YouTube'da paylaşan Tebliğciler, pavyon sahibiyle konuşarak işletmeciyi ikna etmeye çalıştı. Tebliğciler, işletmeciye şu sözleri söyledi: Mevlamız istemediği, uygun görmediği yerlerde bizi görmesin. Bak hayatımızda niceleri vardı, bugün yoklar.

Meyhanelerin önüne gidip içki içen vatandaşları uyardı

Meyhanelerin önüne gidip içki içen vatandaşları uyardı

İstanbul'da kendilerine "Tebliğciler" adını veren bir grup, Samatya'da alkol tüketilen mekanların önünde durup vatandaşlara nasihatte bulundu. O anlara ilişkin video sosyal medyada da gündem oldu.

Kendilerine

Kendilerine "Tebliğciler" adını veren grup

İstanbul'da kendilerine "Tebliğciler" adını veren bir grup, Samatya'da alkol tüketilen mekanların önünde durup insanlara nasihatlerde bulundu. O anların kayda alınmasıyla video sosyal medyada gündem oldu.

Tebliğciler kimdir?

Tebliğciler kimdir?

Tebliğciler kimdir? Tebliğciler adını verilen bir grup alkol tüketilen meyhanelerin önünde vatandaşlara nasihatlerde bulundu. Haram ve halel hatırlatması yapan Tebliğciler daha sonra bölgeden uzaklaştı. O anlar ise sosyal medyada gündem oldu.

İnanma ve inandırma ya da inandırmama özgürlüğü

İnanma ve inandırma ya da inandırmama özgürlüğü

Bir süredir sosyal medyada “tebliğcilerin” görüntüleri dolaşıyor. Bir grup takkeli, sarıklı adam özellikle meyhaneleri dolaşıp, orada oturanlara Kuran emirlerini hatırlatıyor ve dine davet ediyor. Günahtan arınmaya çağırıyorlar.

Meyhane Tebliğcileri

Meyhane Tebliğcileri

Bu grubun videoları dolaşıyordu dün sosyal medyada. Yeni midir, eski midir? Bilmiyorum. Üç beş sakallı, cübbeli adam... Muhtemelen Samatya’ya gitmişler. Ve başlamışlar tebliğe...