• Hesabım

Değerlerimiz

Hayırlara vesile olmak ve Allah rızası için çalışmaya devam ediyoruz. Hayır çalışmalarımızı yaparken değerlerimizden ödün vermiyoruz.

İsraf Etmiyoruz

Çalışmalarımızda verimi esas alıyoruz. Hiçbir iş gücünü ve malzemeyi israf etmeden ihtiyaç sahiplerine yardımcı oluyoruz. 
Hayfed Derneği çalışanları kaynakları israf etmediği gibi, ihtiyaç sahibi kişilere de daha fazla kaynak sağlamaktadır. 

Etkili Çalışma

Hayır için çalışan tüm kardeşlerimiz tam bir uyum içinde görevlerini sürdürüyorlar. Derneğimiz için uyum son derece önemlidir. Uyum içinde çalıştığımız zaman daha fazla kardeşimize yardımcı olabiliyoruz. 
Hayfed derneği sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, uluslararası yardım kuruluşları ve diğer özel sektörde faaliyet gösteren şirketlerle işbirliği halindedir. 
Böylece kaynakları daha geniş bir alana ulaştırabiliriz. 

Devamlılık

Hayfed derneği yaptığı çalışmalarla, kısa vadeli değil uzun vadeli çözümler üretir. Uzun soluklu projelerimizle ihtiyaç sahibi olan kişilere sürekli olarak yardım yapma imkanına sahip oluruz. 
Yurtiçi ve yurtdışında sürdürdüğümüz eğitim faaliyetleri sayesinde kardeşlerimizin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeye gelebilmelerini amaçlıyoruz.
Kardeşlerimize sunduğumuz; eğitim faaliyetleri, iş imkanları, toplumu bilinçlendirme seminerleri, rehberlik hizmetleri gibi faaliyetlerle kardeşlerimizin kendilerini ve sorumlu oldukları kişileri geçindirebilmelerine katkıda bulunuyoruz. 

Ehliyet

Liyakata önem veriyoruz. Dinimizin de emrettiği gibi işi ehline veriyoruz. Bilgili, becerikli, uzman ve ahlaki hassasiyetlere sahip kardeşlerimizle birlikte çalışıyoruz. 

Yardımlaşma

İslam dini insanların birbirine yardım etmesini emreder. Yardımlaşmada bereket vardır. Bu düsturla hareket ederek gücümüzün yettiği kadarıyla kardeşlerimize yardımcı oluyoruz. 
Sizlerin değerli yardımlarını da ihtiyacı olan kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Hayfed derneği; dayanışma ruhu ve kardeşlik düsturu ile hareket ederek, ihtiyacı olanları bulur ve yardım eder. Bu sayede toplumsal birliğin ve barışın sürdürülmesine katkıda bulunur.