• Hesabım

Hakkımızda

2019 tarihinde kurulan HAYFED, 21. Asrın Müceddidi kabul edilen manevi kanaat önderi Şeyh Mahmut Ustaosmanoğlu Efendi Hazretlerinin, yaklaşık 17 sene Medine-i Münevvere vekilliğini yapmış olan Medineli Talha Hoca Efendi himayesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Kurulduğu günden beri “Emri bil marûf ve nehyi anil münker’’ (İyiliği emretmek ve kötülükten menetmek) vazifesini hız kesmeden aynı azim ve şevkle sürdürmektedir.

Derneğimizde, tebliğ faaliyetleri ağırlıkta olmak üzere; İslami İlimler ve Hafızlık eğitimi, hafızlık burs imkânı, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım projeleri, yurt içi ve yurt dışı; vacip, adak, şükür, akika, nafile kurban projesi, aşevleri, su kuyuları gibi insanlığa değer katabilecek alanlarda hizmet veriyoruz ve bu alanda düzenli olarak yeni projeler üretmeyi kendimize borç biliyoruz.

Ağırlık verdiğimiz tebliğ faaliyetlerimizde, Emri Maruf alanında birbirinden kıymetli, bu alanda özel olarak yetişmiş Hoca Efendiler ile İstanbul’umuzun caddelerinde, sokaklarında, mahallelerinde, semtlerinde yorulmadan büyük bir aşk ve gayret ile tek tek dolaşarak güzel insanlarımıza tatlı bir dil ile hayra davet edip, Peygamber Efendimizin(sallallahu aleyhi ve sellem) güzel ahlakını anlatıyoruz.

Sadece cadde ve sokaklara dolaşmakla kalmıyoruz, gittiğimiz noktalardaki kahvehanelerde meyhanelerde, tekel bayilerinde, disko ve barlarda vb. mekân ve yerlerde şeytan ve nefsin ağına düşmüş insanlarımıza İslamiyet’i, hakkı, hakikati anlatıp onları doğru yola davet ediyoruz.

Günahlardan sakınan ve sünnet-i seniyyeyi yaşayan bir toplum inşaa etmek için kurmuş olduğumuz İslami İlimler medreselerimizde ise, kıymetli Hoca Efendilerimizle birlikte ilim talebelerine; Hadis, Fıkıh, Tefsir, Arapça, Kıraat, Hafızlık gibi alanlarında ilimler öğretilmektedir.

Ve bu eğitimlerimizde Asrımızın İmamı Rabbanilerini, İmam Gazalilerini, Şey Edebalıları, İmamı Şafilerini, İmamı Azamlarını, İsmet Garibullahlarıni ve vatanını, milletini seven her daim bayrağımızın ilelebet gökyüzünde dalgalanması için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olan Fatih Sultan Mehmet Hanları, Yavuz Sultan Selimleri, Osman Gazileri, Seyyit Onbaşıları yetiştirme gayreti içerisindeyiz.   

Misyonumuz

Sadece bir ömürlük misafir olarak geldiğimiz bu dünyada, elimizden geldiğince ömrümüz yettiğince dilimizle, dualarımızla, yardım ve destek projelerimizle, tebliğ ekibimizle, verdiğimiz eğitimler ile mazlumdan ve muhtaçtan yana olup, tüm insanlığın İslami değerlere sahip bir yaşama kavuşmasında etkin bir rol oynamak.

Vizyonumuz

İslam’ ın bizlere verdiği güç ile Peygamber efendimiz ( Sallallahu aleyhi ve sellem) ve ashabının ve onların izinden gitmeye  çalışan alim hocalarımız la birlikte  ehli sünnet çizgisinden ayrılmadan tüm Dünya’da  İslam’ın doğru anlaşılması ve yaşanmasına katkıda bulunmak, birlikte yola çıktığımız kardeşlerimizle  ayrım yapmadan güçlü bir nesil, daha güçlü bir toplum olma yolunda katkı sağlamak, maddi-manevi olsun her çeşit canlıya elimizden geldiğince yardım etmek, daha fazla değer katmak ve daha fazla hizmet etme meramı ile hangi koşul ve şartlar altında olursa olsun çalışmak en büyük hedefimizdir.