• Hesabım

Faaliyetlerimiz

İnsani Yardım

Hayırların Fethi Derneği 2019 yılında faaliyetlerine başlayan ve resmi hale gelen insani yardım derneğidir. Dernek çeşitli nedenlerle maddi veya manevi zorluklar içerisinde bulunan insanlara yardım ulaştırılması için çalışmalar yapar. Bu çalışmaları da kampanya ve bağışlar yoluyla yardıma ihtiyacı olan ülkeler ve ülkelerin vatandaşlarına ulaştırır.

Emri Bil Maruf (Tebliğ)

İyiliği emretmek ve kötülükten sakındırmak manasına gelen emr-i bi’l-maruf ve nehy-i ani’l-münker yüce dinimiz İslâm’ın en temel vazifelerindendir. Bu mühim vazifeyi yerine getirebilmek elbette ki peygamberlerin ve âlimlerin bu vazifeyi nasıl îfâ ettiklerine dair ilim sahibi olmakla mümkün olabilir. Bu sebep maruf ve münkerin ne olduğunu, tebliğin ve keyfiyettinin nasıl olması gerektiğini îzah etmeye çalışalacağız.

Genel Yardım

Genel Yardım Bağışlarınız, Derneğimiz tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak vazifemizdir, Her ihtiyaç sahibi sizlerin destekleri ve Derneğimizin aracılığı ile hayatta daha sağlam adımlarla ilerlemketedir. Bizlerin buradaki aracılık vazifesi ile İhtiyaç sahiplerini bulmak onlara sizlerin şefkat ve yardım elini ulaştırabilmektir.

Kurban Bağışı

Yurtiçi ve Yurtdışı Kurban bağışlarınızı islami usulleri uygun olarak kesilip ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır.

Eğitim

Hayırseverlerimizin hem yurt içinde hem yurt dışında hafızlık ve İslâmi ilimler okuyan talebelerimizin eğitim masraflarını üstlenerek; iyi bir birey, bir alim veya bir hafız yetiştirmesine vesile olmak için eğitim programını geliştirdik.

Su Kuyusu

Yurt dışında Asya ve Afrika da bir damla suya muhtaç insanlara km uzaktan su taşımak zorunda kalan topluluklara su kuyuları açarak hem sağlık hemde hemde hayatlarını sürdürebilmeleri için sizlerin katkılarıyla su kuyularını açıyoruz.

Kumanya Bağışı

Ramazan Ayının bereketli iftar ve sahur sofralarına bir nebze olsun katkıda bulunmak için, dayanışma ve yardımlaşma örneği olarak Gıda Kolileri hazırlıyoruz.